VİOP’ta endeks kontratı güne yatay başladı

featured

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yatay bir seyirle 11.507,00 puandan başladı.

Haziran vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışın hemen altnda 11.507,00 seviyesinden işlem gördü.

Dün, satıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,7 altında 11.507,25 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında 11.509,50 puana oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarda ABD’de bugün açıklanacak büyüme verileri öncesinde karışık bir seyir izlendiğini belirterek, yurt içinde gözlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) para politikası kararlarına çevrildiğini dile getirdi.

AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı, TCMB’nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizini yüzde 50’de sabit bırakmasını bekliyor.

Bugün yurt içinde TCMB’nin faiz kararının yanı sıra ekonomik güven endeksi ile haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD’de büyüme verileri başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan endeks kontratında 11.500 ve 11.400 puanın destek, 11.600 ve 11.700 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

VİOP’ta endeks kontratı güne yatay başladı

Yorumlar kapalı.