Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile yürütülen görüşmelere dair açıklamalarda bulundu

featured

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cezayir ziyareti kapsamında Cezayir Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Tayeb Zitouni ile çok verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bolat X hesabından yaptığı açıklamada, “Bu görüşmede, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artırılması ve ekonomik iş birliğinin güçlendirilmesi için atılacak adımları detaylı bir şekilde ele aldık. Karşılıklı yatırım fırsatları ve ticaret hacmimizi genişletme konularında görüşlerimizi paylaştık.” dedi.

Bolat şunları söyledi:

“Özellikle, demir-çelik ve kimyevi ürünler gibi sektörlerde ortak projeler ve yatırımların artırılması konularına odaklandık. Her iki ülkenin de karşılıklı fayda sağlayacağı stratejik iş birlikleri üzerinde durarak, geleceğe yönelik somut planlar yaptık. Ayrıca, ithalat izinlerinin kolaylaştırılması ve Türk firmalarının yaşadığı zorlukların giderilmesi için aksiyon alınması gerektiğini ifade ettik.

Ticaret Bakanlığı olarak, iş birliklerini geliştirmek ve iki ülke arasındaki ekonomik bağları daha da kuvvetlendirmek için yorulmaksızın çalışmaya devam edeceğiz.”

Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile yürütülen görüşmelere dair açıklamalarda bulundu

Yorumlar kapalı.