ŞİRKET HABERLERİ (27 Haziran 2024)

featured

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 26 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri açıklamalardan derlenen duyurular şöyle:

#EFORC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#SEGMN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#ASTOR – Feridun Geçgel’in sahip olduğu 37.000.000 adet payın pay başına 94,45 TL fiyattan on sekiz kurumsal yatırımcıya satışı için Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin toplam 528,2 milyon TL, 14,6 milyon dolar ve 9,2 milyon euro tutarlarında ürün satış anlaşması sağladığı açıklandı.

#ASTOR – Ankara’daki 228.560 m2’lik arsa üzerine gerçekleştirilecek yatırımlar kapsamında şirketin ana girdilerinden olan bakır ve alüminyum iletken üretim tesisi yatırımı yapılması kararı verildiği açıklandı.

#BORSK – Halka arzdan elde edilen fonun 477,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 339,2 milyon TL’sinin yatırımlarda kullanıldığı açıklandı.

#CATES – Şirketin toplamda 1,3 milyar TL tutarında bankalara olan kalan kredi ödemelerinin gerçekleştirildiği açıklandı.

#CATES – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notun, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Notun ve not görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.

#CRDFA – 364 gün vadeli 60 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#EUPWR – Şirketin, TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen ihaleye verdiği 213,3 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğu açıklandı.

#ENJSA – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun AA (tr) not görünümünün Stabil’e revize edildiği açıklandı.

#EUKYO #TETMT – VBTS kapsamında şirket paylarına 26 Temmuz’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#FORMT – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,2 milyar TL’den 2 milyar TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

#FZLGY – Halka arzdan elde edilen fonun proje finansmanlarında kullanıldığı açıklandı.

#GESAN – Şirketin Mardaş Marmara ile GES kurulumu için 673.492 dolarlık anlaşma yaptığı açıklandı.

#GLCVY – Şirketin AKBNK’ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında satışa çıkarılan toplamda 913 milyon TL büyüklüğündeki 3 bireysel portföyün ihalesine en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanması sonrasında, devir ve temlik işlemlerinin gerçekleştiği açıklandı.

#HATSN – Halka arzdan elde edilen fonun 178,0 milyon TL’sinin Yüzer Havuz inşaası ya da satın alınmasında, 4,7 milyon TL’sinin elektrik üretim santrali kurulumu, mevcut tesislerin iyileştirmesi, yenilenmesinde kullanıldığı açıklandı.

#HRKET – Şirket ile Star Rafineri STAR Rafineri’nin 2024 yılı planlı duruş bakım döneminde ekipman tedariki ve kaldırma hizmetleri sunulması kapsamında 13 milyon dolarlık sözleşme imzaladığı açıklandı.

#HTTBT – FlyLili’nin Hitit’in sistemlerini kullanmaya başladığı açıklandı.

#HUBVC – Şirketin, Genz Biyo’nun sermaye artırımına iştiraki edileceği açıklandı.

#IZFAS – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun işletme sermayesi ve özkaynak güçlendirilmesine kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#INVEO – Inveo Portföy’ün %25’inin 26,4 milyon TL bedelle Kanyon Kapital’e satılmasına karar verildiği açıklandı.

#KOZAA – Şirket bağlı ortaklığı ATP İnşaat’ın sahibi olduğu ATP Havacılık paylarının tamamının 1,7 milyar TL’ye Koza İpek Holding’e satılmasına karar verildiği açıklandı.

#KARYE – ICG Finansal Danışmanlık’ın sahip olduğu 5.900.000 adet payın pay başına 30,50 TL fiyattan on kurumsal yatırımcıya satışı için Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#KONTR – Sami Aslanhan ve Ömer Ünsalan’ın özel emir yöntemiyle yapmış oldukları pay satış işlemlerinden elde ettikleri gelir kapsamında KONTR, bağlı ortaklıkları ile iştiraklerine, sermaye ve finansman ihtiyaçları kapsamında kullanılmak üzere sıfır faizle TL olarak borç aktarımı yapılacağı açıklandı.

#KMPUR – Şirketin İSO500 sıralamasında 2023 yılında 188. Sırada yer aldığı açıklandı.

#KOCMT – Şirketin İSO500 sıralamasında üretimden satışlar kriterine göre 178.sıraya yükseldiği açıklandı.

#KARSN – Şirketin Hasanağa OSB fabrikasında Renault Megane üretimi yapan tüm hatlarda üçlü vardiyadan ikili vardiyaya geçildiği açıklandı.

#MAKIM – Şirketin Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB üzerine yapılan yeni fabrika binasına ilişkin yapı kullanma izin belgesinin onaylandığı ve deneme üretimi için çalışmalara başlanacağı açıklandı.

#MIATK – Şirketin Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen ihaleye katılarak 37,8 milyon TL ile ihaleyi kazandığı ve sözleşme imzalandığı açıklandı.

#QNBFL – 119 gün vadeli 249 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#RUBNS – Şirketin Barcelona Tekstil fuarına katılım sağladığı açıklandı.

#SDTTR – Şirketin yurt içi bir müşterisinden savunma sistemleri alanında 893.024 dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.

#TMSN – Ereğli Tekstil’e ait ve DenizBank’a rehinli 4.000.000 adet halka kapalı B grubu TMSN payı üzerindeki rehinin banka tarafından kaldırıldığı açıklandı.

#TRILC – DMO tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin Diadol markası ile 46,2 milyon TL ile şirketin uhdesinde kaldığı açıklandı.

#UZERB – Ayrılma Hakkı sürecinin tamamlandığı, genel kurul toplantısına katılarak olumsuz oy kullanan herhangi bir pay sahibi olmadığı açıklandı.

#VAKBN – Fitch tarafından bankanın derecelendirme notlarını ve görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.

#VAKBN – Yurt dışında tahvil ihracına ilişkin BNP Paribas, Citigroup Global, Emirates NBD Bank, Mashreqbank, SMBC Nikko and Standard Chartered Bank’dan oluşan banka konsorsiyumuna yetki verildiği açıklandı.

#VRGYO – Şirketin Konsept Vera AVM’nin satışı ile ilgili pazarlık görüşmelerine başladığı açıklandı.

#YYLGD – Şirketin %54 payına sahip olan Gümüş Capital Emlak ile Hasan Gümüş arasında Hisse Devir Sözleşmesi imzalandığı, YYLGD’nin 197.800.000 adet A grubu, 197.800.000 adet B grubu ve 191.116.200 adet C grubu paylarının pay başına 1,054 dolar fiyattan Hasan Gümüş’e devredildiği açıklandı.

 

SERMAYE ARTIRIM

#BOSSA – Şirket sermayesinin 650 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 650 milyon TL artışla 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#GEDIK – Şirket sermayesinin 505 milyon TL’den %98,02 oranında bedelsiz olarak 495 milyon TL artışla 1 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (27 Haziran 2024)

Yorumlar kapalı.