ŞİRKET HABERLERİ (25 Haziran 2024)

featured

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 24 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri açıklamalardan derlenen duyurular şöyle:

#EFORC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 26 – 27 – 28 Haziran’da toplanacak.

#SEGMN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 26 – 27 – 28 Haziran’da toplanacak.

#ALFAS – Şirketin Kuzey fabrikasının üretim hattının yenilenmesine karar verildiği açıklandı.

#BRLSM – Özbekistan’da şirket satın almak için görüşmelere başlandığı açıklandı.

#BMSTL – Şirket ile MEDAŞ arasında imzalanan Lisanssız Elektrik Üretimi için dağıtım bağlantı anlaşması Sözleşmesi onaylandığı, 6.240 kWp olan santralin yıllık yaklaşık 9.948.000 kWh elektrik üretmesinin hedeflendiği açıklandı.

#BIOEN – Şirket ile Freepoint arasında stratejik ortaklık görüşmeleri kapsamında bağlayıcı olmayan ön protokol imzalandığı açıklandı.

#CIMSA – Şirketin EBRD ile 25 milyon euro tutarında 5 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladığı açıklanırken, kredinin Eskişehir fabrikasındaki GES, atık ısıdan elektrik üretimi yatırımı ve diğer enerji ve verimlilik yatırımlarında kullanılacağı açıklandı.

#DERHL – Sermaye artırımından elde edilen fonun 8,2 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyaçlarında, 66,6 milyon TL’sinin finansal borç ödenmesinde kullanıldığı açıklandı.

#DGNMO – TMSF tarafından satış ihalesine sunulan Mondi Mobilya’nın ihalesine şirketin katılım sağlamayacağı açıklandı.

#EKOS – Şirket ile Toroslar Elektrik arasında 318.750 dolarlık ek iş artırım sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#EKOS – Şirket ile Başkent Elektrik arasında 1.125.000 dolarlık ek iş artırım sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#GSDHO – Şirketin bağlı ortaklığı GSD Shipping bünyesinde 21,4 milyon dolar bedelli bir adet kuru yük gemisinin alındığı açıklandı.

#GEDIK – Antalya şubesinin faaliyete geçtiği açıklandı.

#GIPTA – Halka arzdan elde edilen fonun 160,8 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde, 235,6 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 22,5 milyon TL’sinin yurt içi üretim kapasitesinin artırılması için ilave makine alınması, çatı güneş enerjisi yatırımı ve ilave fabrika inşaatının yapılmasında kullanıldığı açıklandı.

#HRKET – Şirket ile STAR Rafineri arasında, STAR Rafineri şirketinin 2024 yılı planlı duruş bakım döneminde ekipman tedariki ve kaldırma hizmetleri sunulması konusunda sözleşme görüşmelerine başlandığı açıklandı.

#HRKET – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği, 90.000 adet paya 66,20 – 69,62 TL ortalama fiyat aralığından fiyat istikrarı uygulandığı açıklandı.

#IZINV – 1. çeyrek finansallarının KAP’ta açıklanması için 11 Temmuz’a kadar istenen ek süre SPK tarafından uygun karşılandı.

#KONTR – Şirketin yurt dışında yerleşik bir müşterisi ile 8,2 milyon euroluk satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#KRYHO – TUREX’te sahip olunan 8.797.500 adet D grubu payların, Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi amacıyla düzenlenen Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#KRVGD – Şirketin Polonya’daki bağlı ortaklığı ZPC Otmuchow’ın yaklaşık 5 milyon euro yatırım harcaması yaptığı 2. Jelly hattının tamamlanarak devreye alındığı açıklandı.

#KIMMR – Şirketin ikinci güneş enerjisi santralinin kurulumu için yüklenici ile sözleşme imzaladığı, yatırım bedelinin 4,7 milyon dolar olacağı açıklandı.

#KATMR – Şirketin Başkent OSB’de fiilen üretim yapılmayan fabrika binası ve arsasını 175 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği açıklandı.

#MPARK – Özel Gebze Medar Hastanesi’nin ve Özel Medar Ataşehir Hastanesi’nin şirket bünyesine alınmasına Özel Gebze Medar Hastanesi’nin isminin Özel VM Medical Park Gebze Hastanesi olarak, Özel Medar Ataşehir Hastanesi’nin isminin Özel Medical Park Ataşehir Hastanesi olarak değiştirilmesine karar verildiği açıklandı.

#MHRGY – Halka arzdan elde edilen fonun 53,3 milyon TL’sinin proje masraflarında kullanıldığı açıklandı.

#MNDRS – Şirketin İzmir’de Aliağa RES tesisinde 3 ay süreli süper kapasitör enerji depolama sisteminin test amaçlı kurulmasının planlandığı ve 2 MWe/2 MWh kapasiteli sistem kurulumunun 2024 yılının ilk yarısında tamamlanmasının beklenmesinin açıklanması sonrasında kurulumun 3. Çeyrek içerisinde tamamlanmasının planlandığı açıklandı.

#OZRDN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#OZSUB – Şirketin ÇED başvurusunun iptal edildiği açıklandı.

#PEKGY – Şirketin GG Gayrimenkul Geliştirme İnşaat’ın paylarının tamamını Peker Holding’den 580 milyon TL’ye aldığı açıklandı.

#SUWEN – 1. çeyrek finansallarının KAP’ta açıklanması için 1 Temmuz’a kadar istenen ek süre SPK tarafından uygun karşılandı.

#TCELL – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Turktell’in sermayesinin 10 milyar TL artışla 18,0 milyar TL’ye yükseltildiği açıklandı.

#TCELL – Şirketin %100 bağlı ortaklığı TÖHAŞ’ın %66 pay sahibi olduğu Sofra’da kalan %33,3’lük paylarn Posta ve Telgraf Teşkilatı’dan 6,0 milyon TL’ye satın alınmasına ilişkin sözleşme imzalandığı açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu Anthony Nwakaeme’nin transferi konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu Borna Barisic’in transferi konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu John David Lundstram’ın transferi konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu Denis Dragus’un transferi konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu Ozan Tufan’ın transferi konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#TTKOM – Şirket ile Türkiye Haber – İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 2 Temmuz’da başlayacağı açıklandı.

#UZERB – 8,6 milyon TL sermayeli Uzertaş Kimya unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.

#VRGYO – Şirket projelerinden Elazığ Konsept Vera projesinde geçici kabul çalışmalarına başlanıldığı açıklandı.

#VRGYO – Şirket portföyünde yer alan Elazığ Konsept Vera AVM’nin gayrimenkul satışının yapılabilmesi için görüşmelere başlanmasına karar verildiği açıklandı.

#YYAPI – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 2,2 milyar TL’den 9 milyar TL’ye yükseltilmesi Bakanlık tarafından da onaylandı.

#YIGIT – Şirketin, Jiangxi Ganfeng Battery Technology ile stratejik iş birliği görüşmelerine başladığı açıklandı.

 

SERMAYE ARTIRIM

#CANTE – Şirket sermayesi yarın 938,1 milyon TL’den %6465,18 oranında bedelsiz olarak 6,1 milyar TL artışla 7 milyar TL’ye yükseltilecek.

 

 Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (25 Haziran 2024)

Yorumlar kapalı.