ŞİRKET HABERLERİ (14 Haziran 2024)

featured

Seğmen Kardeşler’in 59.000.000 payının pay başına 30,00 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

Efor Çay’ın 90.000.000 payının pay başına 14,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

#A1CAP – Adana’ya şube açılması için yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#ANSGR – Ocak – Mayıs döneminde prim üretimi %81,4 artışla 26,4 milyar TL’ye yükseldi.

#AKBNK – Bankaca dolar cinsinden tahvil ihracı için ADCB, Citi, Emirates NBD Capital, HSBC, ING ve J.P. Morgan’dan oluşan bankalar grubunun yetkilendirildiği açıklandı.

#AKBNK – 367 gün vadeli 31,4 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihracı için SPK’dan izin aldığı açıklandı.

#AKBNK – 2040 gün vadeli 500 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı için SPK’dan izin aldığı açıklandı.

#ALCTL – Şirket ile Baku Telephone Communication arasında GPON sistemlerinin satışına ilişkin 3,1 milyon dolarlık Ek Protokol imzalandığı açıklandı.

#ADGYO – Manisa’da bulunan arsalar üzerinde geliştirilecek projelere başlanmasına karar verildiği açıklandı.

#AVGYO – İstanbul Bağcılar’daki Selvi Park Evleri projesinden satın alınan 14 adet bağımsız bölümden 2 adetinin iadesine karar verildiği açıklandı.

#ASELS – Şirket ile Roketsan arasında 20,1 milyon dolar, 45,7 milyon euro ve 476,3 milyon TL tutarlarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#AHGAZ #ENERY – Şirketin iştiraki AHL Ahlatcı Finansal Yönetim’in bağlı ortaklığı Dünya Katılım Bankası’nın şube açılışlarının onaylandığı açıklandı.

#BMSTL – Şirketin Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren bir müşterisinden yaklaşık 464.453 sterlin tutarında ürün grubu için sipariş aldığı açıklandı.

#BRKVY – Şirketin Denizbank tarafından gerçekleştirilen tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 211,8 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel nitelikli ve 51,1 milyon TL anaparaya sahip 1 tarım nitelikli portföylerin ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığının açıklanması sonrasında, imza sürecinin tamamlandığı açıklandı.

#DOAS – Doğuş Holding tarafından 22.000.000 adet payın Borsa’da işlem gören pay niteliğine dönüştürülmesi için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu Kurul tarafından onaylandığı açıklandı. tarafından onaylanmıştır.

#DYOBY – 337 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#EGSER – Sermaye artırımından elde edilen fonun 86,2 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde, 277,8 milyon TL’sinin tedarikçi ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

#EMNIS – Şirketin çevre ve kalite yönetim sistem belgelerinin yenilenerek 2027’ye uzatıldığı açıklandı.

#EUREN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 675 milyon TL’den 7,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.

#GEDIK – Antalya’ya şube açılması için yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#GEREL – İstanbul Anadolu Yakası OSB’nin Genişletilmesi Projesi  kapsamında şirketin 20 milyon dolar bedelli tesis yatırımı yapacağı açıklandı.

#GLCVY – Şirketin AKBNK’ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında satışa çıkarılan toplamda 913 milyon TL büyüklüğündeki 3 bireysel portföyün ihalesine en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazandığı açıklandı.

#HEDEF – Hedef Yatırım Bankası’nın Borsa üyelik başvurusunun onaylandığı açıklandı.

#HALKB – Bankanın 300 milyon dolar tutarında 5 yıl vadeli eurobond ihracı niteliğinde dış finansman sağladığı açıklandı.

#HUBVC – Şirket’in A grubu paylarının %55’ine karşılık gelen 385.000 adet payın Namık Kemal Gökalp tarafından alınması ve Şirket’in yönetim kontrolünün elde edilmesi nedeniyle ortaya çıkan pay alım teklifi zorunluluğu kapsamında, pay başına 10,692 TL fiyattan ayrılma hakkı kullanılması için hazırlanan Pay Alım Teklifi Bilgi Formu’nun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#HALKB – 84 gün vadeli 1,3 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#IDGYO – EKGYO ile İdealist İnşaat  & IDGYO arasında 2017’de imzalanan İstanbul Şile Çavuş arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi yöntemiyle geliştirilen İdealist Cadde ve İdealist Koru projesinde yer alan işin bazı bölümlerinin şirket portföyüne alındığı açıklandı.

#INFO – SUWEN paylarında likidite sağlayıcılık faaliyetlerine başlanmasına yönelik olarak SUWEN ile sözleşme imzalandığı ve Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#ISCTR – 1826 gün vadeli 500 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#ISCTR – 88 gün vadeli 146,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ISGYO – 364 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#IEYHO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,5 milyar TL’den 3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#KAYSE – Kayseri Şeker Pan Enerji’nin sermayesinin 5 milyon TL’den 15 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

KBORU – DSİ Ankara tarafından gerçekleştirilen Koyunbaba Barajı Sulaması 5. Kısım HDPE Boru Alımı konulu ihaleye katılarak 20,4 milyon TL ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

#KONTR – Şirketin pay kaydileştirmelerini kurumsal yatırımcılardan gelen taleple yaptığı, elde edilen kaynağın şirkete finansaman desteği olarak kullanılacağı açıklandı.

#KONTR – Sami Aslanhan tarafından 3.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KONTR – Ömer Ünsalan tarafından 3.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#MIATK – Şirketin Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı, Diyarbakır tarafından  gerçekleştirilen ihaleyi 37,9 milyon TL bedelle kazandığı açıklandı.

#MERIT – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.

#MHRGY – Şirketin, QC İnşaat ile Taşınmaz Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat İşlerine İlişkin Proje Geliştirme Sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#MMCAS – Şirketin %57,4 pay sahibi olduğu Okenos Gıda’nın %42’lik payının 50.000 TL’ye alındığı açıklandı.

#MILPA – Şirketin önemli nitelikte işlem olarak değerlendirilen işlemi kapsamında ayrılma hakkının 43,23 TL fiyattan kullandırılması için yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#OZYSR – Şirketin İSO tarafından düzenlenen Yeşil Dönüşüm Ödülleri Enerji Verimliliği Projesi kapsamında üçüncülük ödülü kazandığı açıklandı.

#OYAKC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,5 milyar TL’den 20 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#PEKGY – Hasan Peker’in şirket sermayesinde sahibi olduğu 33.000.000 adet payın pay başına 7,40 TL’den bir PYŞ’ye satılması için Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür’ü kapsamında satış işleminin gerçekleştiği açıklandı.

#PLTUR – Şirketin İBB tarafından açılan ihaleye verdiği 626,5 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğunun açıklanması kapsamında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#POLTK – VBTS kapsamında şirket paylarına 12 Temmuz’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.

#RNPOL – Pay geri alım programının başlatılmasına 2.000.000 adet paya karşılık 60 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

#RNPOL – Şirket üretim kapasitesini artırmak amacı ile 234.000 dolarlık makine alımı yapıldığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket iştiraklerinden Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama ile yurt içinde bir müşterisi arasında 1,2 milyon dolarlık satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

SEKUR – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun tedarikçilere yapılan ödemelerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#TATEN – Balıkesir’de bulunan Tatlıpınar RES Projesi’nin 24,85 MW kurulu güç kapasitesine sahip yardımcı kaynak GES’in kabulünün yapıldığı, şirketin kurulu gücünün toplam 363,8 MW’ye ulaştığı açıklandı.

#UMPAS – Şirketin grup şirketi olan Seranova Seramik’in Konkordato talebi ile ilgili duruşmanın 10 Eylül’e ertelendiği açıklandı.

#UZERB – 8,6 milyon TL sermayeli Uzertaş Kimya unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#VESTL – Yurt dışında 50 milyon dolar tutarında eurobond ihracı işleminin tamamlandığı açıklandı.

#YKBNK – 91 gün vadeli 1,1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – 393 gün vadeli 260,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

SERMAYE ARTIRIM

#CANTE – Şirket sermayesinin 938,1 milyon TL’den %646,2 oranında bedelsiz olarak 6,6 milyar TL artışla 7 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#IZINV – Şirket sermayesinin 15,5 milyon TL’den %12,65 oranında tahsisli olarak 2,0 milyon TL artışla 17,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#IZFAS – Şirket sermayesinin 59,1 milyon TL’den %100 oranında bedelli, %100 oranında bedelsiz olarak artışla 177,2 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#MMCAS – Tahsisli sermaye artırım kararının iptal edildiği açıklandı.

#HLGYO – Şirket sermayesinin 3,1 milyar TL’den %17,01 oranında bedelsiz olarak 535 milyon TL artışla 3,7 milyar TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.

#SEKUR – Tahsisli sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#TEZOL – Şirket sermayesinin 440 milyon TL’den %13,64 oranında bedelsiz olarak 60 milyon TL artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.

#VAKFN – Şirket sermayesinin 2 milyar TL’den %68,55 oranında bedelsiz olarak 1,4 milyar TL artışla 3,4 milyar TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.

 

Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (14 Haziran 2024)

Yorumlar kapalı.