ŞİRKET HABERLERİ (11 Temmuz 2024)

featured

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 10 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri açıklamalardan derlenen duyurular şöyle:

#AKGRT – Haziran ayında prim üretimi %2 artışla 2,4 milyar TL’ye, Ocak – Haziran döneminde %58 artışla 17,5 milyar TL’ye yükseldi.

#ARCLK – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

#ALFAS – Şirketin yurt içinde yerleşik bir müşterisinden 10,5 milyon dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.

#ALVES – Şirketin yurt içi yerleşik bir firma ile 134,7 milyon TL tutarında satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASELS – Şirketin 20,3 milyar dolar tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#AVOD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Bakanlık tarafından da onaylandı.

#ATAKP – Şirket ile Tek Gıda – İş sendikası ile yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, sendikanın grev kararı aldığı ve görüşmelerin devam ettiği açıklandı.

#BJKAS – Cafer Memduhoğlu tarafından 7.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#BJKAS – Futbolcu Tyler Boyd’a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki sürecin tamamlandığı, 1,0 milyon euro ödenerek dosyanın kapandığı açıklandı.

#BALAT – BYD’nin Manisa’da 1 milyar dolar yatırımla fabrika kuracağının açıklanması sonrasında şirket iştiraki Berka Balata’nın sahip olduğu duran varlığın satış sürecinin kolaylaşması için fabrikanın eylüle kadar boşaltılmasına karar verildiği açıklandı.

#DIRIT – Esas sözleşme değişikliği kapsamında oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 9,22 TL olarak belirlendiği açıklandı.

#EKGYO – Genel Müdürlük görevine Yasir Yılmaz’ın atandığı açıklandı.

#EREGL – Yurt dışında 1 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda, Merrill Lynch, Citigroup Global, BNP Paribas, , S.A., Société Générale ve Emirates NBD Bank’ın yetkilendirildiği açıklandı.

#HUBVC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#INFO – 2,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#IZINV – 5 milyon TL sermayeli Azur Mücevherat unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#KLNMA – Banka ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında, Türkiye Kalkınma Fonu bünyesinde 50 milyon dolar büyüklüğünde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu’nun kuruluşuna dair protokolün imzalandığı açıklandı.

#MARKA – 177 gün vadeli 675 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ONCSM – Şirket bağlı ortaklığı Santek Sağlık’ın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ve Avrupa Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ihalesine katılarak 39,9 milyon TL bedelle ihalenin kazanılması sonrasında sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

#QNBFB – Yurt dışında 173 gün vadeli 19,3 milyon dolar tutarında bono ihraç edildi.

#PRKME – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 6 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

#RALYH – 100 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#RYSAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Ağustos’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.

#SKYLP – Şirketin %3,2 iştiraki Teklifim Gelsin’e toplamda 900.000 dolara kadar paya dönüştürülebilir borç finansmanı sağlanmasına ilişkin sözleşme imzalanması sonrasında, ikinci faz olan 400.000 doların da ödenerek finansmanın paya dönüşüm işlemlerine başlandığı açıklandı.

#UNLU – 358 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#YEOTK – Şirketin %50 pay sahibi olduğu Rey Energy Mauritius’ta kurulu bir şirket arasında Tanzanya’da kurulacak GES’in anahtar teslim kurulumu için 33 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

 

SERMAYE ARTIRIM

#ETILR – Şirket sermayesinin 40 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 80 milyon TL artışla 120 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#PEHOL – Şirket sermayesinin 142,6 milyon TL’den %600 oranında bedelsiz olarak 855,4 milyon TL artışla 997,9 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#YEOTK – Şirket sermayesinin 96 milyon TL’den %269,79 oranında bedelsiz olarak 259 milyon TL artışla 355 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

 

Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (11 Temmuz 2024)

Yorumlar kapalı.