ŞİRKET HABERLERİ (10 Haziran 2024)

featured

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 07 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri açıklamalardan derlenen duyurular şöyle:

#ASELS – %15’i şirkete ait olmak üzere 485 milyon TL sermayeli Adıyaman Kablo ve Konnektör unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.

#AGROT – Halka arzdan elde edilen fonun 46,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanıldığı açıklandı.

#ARZUM – 357 gün vadeli 214 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ATATP – Şirketin bağlı ortaklığı ATP GSYO tarafından paylarının sermaye artırım yoluyla nitelikli yatırımcıya satışına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebiyle SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#AVOD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#AYCES – VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Temmuz’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
#BMSTL – Şirketin Batı Avrupa bölgesinde Enerji Sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisinden yaklaşık 2,1 milyon euro tutarında sipariş aldığı açıklandı.

#BVSAN – Şirketin iştiraki BVS Cranes Technologies’in Almanya’da yeni bir fabrika binası satın alması ile ilgili olarak tüm süreçlerin tamamlandığı, fabrikanın açılıp üretime başladığı açıklandı.

#CWENE – Şirketin Yörpaş Yöresel Yiyecekler Pazarlama ile arazi tipi GES kurulumu için 3,8 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.

#DAGHL – VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Temmuz’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#EUPWR – Şirketin %60 pay sahibi olacağı 300 milyon TL sermayeli Euromek unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#EBEBK – Mayıs ayında mağaza ve e – ticaret kanalından satılan toplam ürün adedinin %14 artışla 7,0 milyona, 2024’ün tamamında %12 artışla 36,5 milyona yükseldiği açıklandı.

#FENER – Şirketin başkanlığına Ali Koç seçildi.

#FMIZP – Şirket tarafından euro bazlı raporlama yapılacağı bu kapsamda da şirketin fonksiyonel para biriminin euro olarak değiştirilmesine karar verildiği açıklandı.

#GSRAY – Futbol A Takım teknik direktörü Okan Buruk ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı, sezonlul 110,2 milyon TL ücret ödeneceği açıklandı.

#GARAN – Bankanın 367 gün vadeli 240,8 milyon dolar ve 178,6 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığı, kredinin toplam maliyetinin dolar dilim için

#SOFR + %2,50, euro dilim için Euribor + %2,25 olarak gerçekleştiği açıklandı.

#GESAN – Şirketin 2024 yılında yurt içinde 353 milyon dolar, yurt dışında 152 milyon dolar satış beklediği açıklandı.

#HALKB – 60 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#HEDEF – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 10 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

#INFO – 91 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#INGRM – Şirketin Fortinet Partner SYNC etkinliğinde, Yılın Distribütörü ödülünü kazandığı açıklandı.

#INGRM – Şirketin Dell Technologies İş Ortakları Ödül Gecesinde, Yılın Distribütörü ödülünü kazandığı açıklandı.

#ISMEN – 94 gün vadeli 1,7 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#ISSEN – Şirketin Balıkesir’de devam eden GES kurulumunda 16.640 adet panelden 14.340 adetinin montajının tamamlandığı açıklandı.

#KAREL – Şirketin sermayesinin %100’üne sahip olduğu Telesis Telekomünikasyon’u devralması suretiyle gerçekleştireceği kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#KBORU – Mısır’da yerleşik bir tüzel kişilik ile birlikte şirketin %60 paya sahip olacağı bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#LILAK – Şirketin Bitlis’te kurulması planlanan GES projesinin sistem bağlantısı için TEİAŞ’a yapılan Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu başvurusunun uygun bulunduğu açıklandı.
QNBFB – 112 gün vadeli 506 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
QNBFB – Bir yatırımcı tarafından bankanın 2022 yılına ait Genel Kurul toplantısında alınan kararların iptaline ilişkin açılan davanın reddedildiği açıklandı.
QNBFL – 6 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#OTTO – Şirket tarafından Nisan ve Mayıs aylarında 21 milyon TL ödeme yapılarak finansal borç tutarının 11,5 milyon TL’ye düştüğü açıklandı.

#OBAMS – Oba Food’un İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödül aldığı açıklandı.

#ONRYT – Şirketin 430.299 dolar bedelli sipariş aldığı açıklandı.

#PEHOL – Şirketin Sümerpark AVM’deki 73 m² büyüklüğündeki mağaza için Elit Optik ile 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere toplam 5 yıllık kira sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#PLTUR – Şirketin 28,5 milyon TL tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.

#PLTUR – Şirketin İBB tarafından açılan ihaleye verdiği 626,5 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğu açıklandı.

#PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın linyit sahasında kömür üretim faaliyeti sırasında zaruri olarak üretilen kilin HF Penta Madencilik’e satışı için sözleşme imzalandığı açıklandı.

#REEDR – Şirketin, ilk elektrikli aracı reEV Classical projesinin Türkiye pilot üretimini tamamladığı açıklandı.

#SMRTG – 250 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#TERA – 90 gün vadeli 89 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#TUCLK – Şirketgin Magna Polonya araç tavan sistemleri fabrikası için Porsche 983 Tip araçlarda kullanılacak olan 3 farklı yapı parçaları üretimi için tedarikçi ve stratejik partner olarak seçilmesinin ardından yapılan denemeler ve numune çalışmalarının tamamlandığı, proje sürecinde 20 milyon euro satış cirosu beklendiği açıklandı.

#VRGYO – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara Yenimahalle’deki 65.422 m2’lik taşınmazlar ve üzerinde yer alan yapıların satış yöntemiyle özelleştirilmesi kapsamında açılan ihalenin tamamlandığı, en yüksek teklifin şirkete ait olmadığı açıklandı.

#VRGYO – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından İzmir Urla’daki 20.310 m2’lik taşınmazlar ve üzerinde yer alan yapıların satış yöntemiyle özelleştirilmesi kapsamında açılan ihalenin tamamlandığı, en yüksek teklifin şirkete ait olmadığı açıklandı.

#YKBNK – 10 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#YKBNK – Bankanın Nisan itibariyle 1,2 milyar TL olan tahsili gecikmiş alacak tutarının Denge Varlık, Doğru Varlık, Dünya Varlık, Emir Varlık ve Ortak Varlık’a toplam 463 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği açıklandı.

#YKBNK – Yapı Kredi Malta’nın tasfiyesinin tamamlandığı açıklandı.

 

SERMAYE ARTIRIM

#CELHA – Tahsisli sermaye artırımı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#DAGI – Şirket sermayesinin 129,9 milyon TL’den %250 oranında bedelli olarak 324,8 milyon TL artışla 454,7 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#EUPWR – Şirket sermayesinin 220 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 440 milyon TL artışla 660 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#SASA – Şirket sermayesinin 5,4 milyar TL’den %700 oranında bedelsiz olarak 37,9 milyar TL artışla 43,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#SKBNK – Şirket sermayesinin 1,9 milyar TL’den %34,4 oranında bedelli olarak 640 milyon TL nakden artışla 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#TERA – Şirket sermayesinin 52,5 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 105 milyon TL artışla 257,5 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

 

 

Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (10 Haziran 2024)

Yorumlar kapalı.