ŞİRKET HABERLERİ (04 Haziran 2024)

featured

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 03 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri açıklamalardan derlenen duyurular şöyle:

#ALKLC – Şirket payları 4 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#ALTNY – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Temmuz’a kadar brüt takas tedbiri getirirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 3 Temmuz’a kadar uzatıldı.

#AGROT – Şirketin Bitplus markasını satın alarak tokenizasyon alanına girdiği açıklanırken, regülatif çalışmaların tamamlanarak platform uhdesinde 6,9 milyar adet coin ile aktif olunduğu belirtildi.

#ATATP – Şirket bağlı ortaklığı ATP GSYO’nun sermayesinin 60 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#BOBET – Kayseri’de 15,5 milyon dolar yatırımla kurulan 18 MW gücünde GES’in devreye alındığı açıklandı.

#BRKO – 2023 yıl sonu finansallarının KAP’ta açıklanması için 7 Haziran’a kadar istenen ek sürenin SPK tarafından uygun bulunduğu açıklandı.

#BIGCH – Mayıs ayında yurt içinde iki, yurt dışında bir mağaza açıldığı belirtildi.

#EKIZ – Şirket ile VAKBN arasında imzalanan Vefa Hakkı Protokolü kapsamında bankaya devredilen taşınmazların geri alımı için Sözleşmede öngörülen sürenin 25 Aralık’a uzatıldığı açıklandı.

#ENSRI – Kerem Aytaç Timur tarafından 100.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvusuru yapıldı.

#ESEN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 3 milyar TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

#EBEBK – Mayıs ayında 1 mağaza kapatıldığı açıklandı.

#FONET – Şirketin Savunma Sanayii Başkanlığı EYDEP Standartlarına göre EYDEP – B sertifikası alarak SSB’nin doğrudan onaylı tedarikçi listesine girdiği açıklandı.

#GARFA – 84 gün vadeli 71 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#GENTS – Şirketin, kapasite ve ürün çeşitliliğini artırıcı yatırımları kapsamında 2 adet CPL Presi ve ekipmanlarının satın alınmasına ve gerekli işlemler için Genel Müdürlüğe verdiği açıklandı.

#HOROZ – Şirket payları 7 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#HOROZ – Şirket paylarının halka arzı kapsamında Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı talep geldiği açıklandı.

#HURGZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Temmuz’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#ISCTR – Bankanın havale akımlarına dayalı programı kapsamında toplamda 222 milyon dolar tutarında finansman sağladığı açıklandı.

#ISCTR – 88 gün vadeli 1,5 milyar TL tutarında bono ihracı kapsamında çalışmalara başlandığı açıklandı.

#ISKPL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 218,7 milyon TL’den 5,8 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#ICUGS – Şirketin Plodsi Finansal Teknolojiler ile azınlık payı satın alarak yatırım yapmak amaçlı gizlilik sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#KTLEV – Şirketçe Mayıs ayında toplam 4,4 milyar TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#KTLEV – Celal Yarız tarafından 310.600 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KTLEV – Enis Bulut tarafından 382.143 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KTLEV – Mustafa Bor tarafından 1.163.609 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KTLEV – Samet Çetinel tarafından 129.640 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KTLEV – Sezer Gümüş tarafından 1.570.982 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KTLEV – İsmail Ege tarafından 326.613 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#KCAER – Şirketin Mayıs ayında 38,1 milyon dolar çelik profil siparişi aldığı açıklandı.

#KLNMA – Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu unvanıyla bir fon kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#KZBGY – Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde Mayıs ayında 503 adet devremülkün satışının gerçekleştirilerek, satışlardan 308,8 milyon TL ciro elde edildiği açıklandı.

#MARKA – Pay geri alım programının başlatılmasına, program kapsamında 300 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

#MEGMT – Şirket tarafından ABD yerleşik şirketin satın alınması için prensipte anlaşmaya varıldığı açıklandı.

#MAGEN – YEKA – G3 yatırımları için kullanılması planlanan fonun yurt dışı ve yurt içi yatırımlarında kullanılmasına karar verildiği, YEKA – G3 için Bakanlık ile yapılan sözleşmelerin iptali ve EPDK’dan alınan önlisansların iadesi için başvuru yapıldığı açıklandı.

#NATEN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

#OZYSR – Şirketin Kadirli OSB içerisinde 77.500 m2 büyüklüğünde sanayi alanı için Ön Tahsis Sözleşmesi düzenlediği açıklandı.

#OFSYM – Ankara Bala’daki GES yatırımı kapsamında GES Kapasite Artışı ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu’nun uygun bulunduğu açıklandı.

#QNBFL – 6 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#PAMEL – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ortaköy Enerji’nin sermayesinin 8,8 milyon TL’den 43,4 milyon TL’ye yükseltilmesinin tescil edildiği açıklandı.

#PEKGY – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#PSDTC – Minereks Dış Ticaret tarafından 537.106 adet paya kadar payın Borsa’da satışının yapılması kapsamında Pay Satış Bilgi Formu hazırlanarak SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#SDTTR – Şirketin Afrika kıtasından bir şirket ile 700.000 dolar tutarında ihracat sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#SNICA – Şirketin potansiyel ortaklık görüşmeleri için Pragma Finansal Danışmanlık’ı yetkilendirdiği açıklandı.

#SMRTG – Şirket iştiraklerinden Smart Güneş Enerji Ekipmanları’nın yurt içinde bir müşterisi ile 1,5 milyon dolarlık Güneş Paneli Satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#VAKFN – İsmail Ege tarafından 207.541 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#VERUS – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ata Elektrik Enerjisi’nin sermayesinin 26,5 milyon TL’den 41 milyon TL’ye yükseltilmesinin tescil edildiği açıklandı.

#YIGIT – Şirket payları 6 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#YIGIT – Şirket paylarının halka arzı kapsamında Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,1 katı talep geldiği açıklandı.

SERMAYE ARTIRIM

#BURCE – Şirket sermayesinin 8,4 milyon TL’den %900 oranında bedelsiz olarak 75,8 milyon TL artışla 84,2 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#GEREL – Şirket sermayesinin 80 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 160 milyon TL artışla 240 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.
#KGYO – Tahsisli sermaye artırımı yapılması kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

 

Kaynak: İnfo Yatırım

ŞİRKET HABERLERİ (04 Haziran 2024)

Yorumlar kapalı.