Seyitler Kimya’dan (SEYKM) marka ihlal davası hakkında açıklama

featured

Seyitler Kimya Sanayi A.Ş. (SEYKM) sürmekte olan marka ihlal davası hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

“İzmir Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 2018/140 E. sayılı dosyasında, 04.07.2024 tarihindeki duruşmada, 

Davalı  Seyitler Kimya’nın defter ve kayıtlarına dair bilirkişi raporuna  ilişkin olarak tarafların rapora beyan sürelerinin dolmasının  beklenmesine, Davacı  defter ve kayıtlarına dair Uşak’da düzenlenecek bilirkişi raporunun  beklenmesine, rapor düzenlendiğinde taraflara tebliği ile beyan ve  itirazlarını sunmak için süre verilmesine karar verilmiştir.

Dosyada bir sonraki duruşma, 26.09.2024 tarihinde gerçekleşecektir.

Seyitler  Kimya kayıtlarına ilişkin olarak alınan bilirkişi raporunda, 2015-2018  yılları arasında dava konusu markalı ürünlerden kurumlar vergisi  öncesinde Seyitler Kimya’nın 411.515,70 TL satış kazancı elde ettiği,  kurumlar vergisi sonrası bu tutarın 329.212,55 TL’ne düştüğü, Sulh Ceza  Hakimliği kararı ile el konulan davacı ürünleri kaynaklı davacı  zararının 163.822,24 TL olabileceği ifade edilmiştir.

Bilirkişi raporuna  şirketimizce itiraz edilecek olup, bilirkişi raporu davanın lehe veya  aleyhe sonuçlandığı, raporun nihai bir rapor olduğu ya da konu rapor ile  tazminat tutarlarının belirlendiği anlamına gelmemektedir. Dosyada  davacı kayıtlarına dair bir rapor da düzenlenecek olup, bu rapor  beklenmektedir. ” 

 Saygılarımızla;

Seyitler Kimya’dan (SEYKM) marka ihlal davası hakkında açıklama

Yorumlar kapalı.