Riyad’daki Süper Kupa maçı iptal edildi…

featured

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin bu akşam Riyad’da karşı karşıya geleceği Süper Kupa maçı öncesi Fenerbahçe ve Galatasaray takımları sahaya Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözlerinin yer aldığı pankartlarla çıkmak istedi. Ancak kulüplerin bu talebi reddedilince gerilim başladı.

Ortaya atılan iddiaların ve yaşanan tartışmaların ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yaptığı üçlü zirvede, maçın oynanması kararının alındığı açıklandı.

Ancak Fenerbahçe ve Galatasaray, kamp yaptığı otelden ayrılmadı. İki kulübün başkanları ve TFF Başkanı maçın akıbetini belirlemek bir toplantıya devam etti.

Dakikalar sonra Galatasaraylı futbolculara maçın oynanmayacağı tebliğ edildiği açıklaması yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama…

Türkiye Futbol Federasyonu, İstiklal Marşı ile ilgili “Maçı Türk Bayrağımız huzurunda, 100. Yıl Kutlama Etkinlikleriyle, Şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır. Bu konuda yapılan dezenformasyona itibar etmeyiniz” açıklaması yapmıştı.

Riyad’daki Süper Kupa maçı iptal edildi…

Yorumlar kapalı.