Ramazan Bayramı tatili Antalya’da turizmi hareketlendirdi

featured

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Antalya, Almanya, Rusya, İngiltere, Polonya başta olmak üzere farklı ülkelerden gelen turistlere ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl 1 Ocak-7 Nisan’da 1 milyon 100 bin yabancı turistin geldiği kentte, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla iç pazar da hareketlendi.

Güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, nisan ayı olmasına denize, havuza girerek yüzmenin, güneşlenmenin keyfini çıkarıyor.

“İlk defa bu kadar hareketli Ramazan Bayramı dönemi geçiriyoruz”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, şu ana kadar gelen yabancı turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 20 artış olduğunu söyledi.

Üç aylık dönemde en çok turistin Almanya’dan geldiğini belirten Kavaloğlu, Rusya’nın ikinci, İngiltere’nin üçüncü, Polonya’nın ise dördüncü sırada yer aldığını ifade etti.

Kavaloğlu, 17 milyon turist hedefine hızlı adımlarla ilerlediklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

Paskalya tatili bitti, 9 günlük bayram tatili başladı. Tatilin hem önceden açıklanması hem de 9 güne çıkarılması otellere girişleri hızlandırdı. Antalya’da doluluklar şimdiden yüzde 90’nın üzerine çıktı. Yüzde 100’e yakın doluluklarla bayram tatilini tamamlayacağız.

Tatilcilere trafikte acele etmemeleri uyarısında bulunan Kavaloğlu, kentte hava sıcaklığının 25 derecinin üzerinde seyrettiğini söyledi.

Bayram tatilinde Antalya’nın iklim şartlarıyla ön plana çıktığına değinen Kavaloğlu, Antalya’nın yanı sıra Ege, Doğu ve Batı Akdeniz kıyılarının da hareketli geçeceğini belirtti.

Kavaloğlu, uzun bir süreden sonra ilk defa bu kadar hareketli Ramazan Bayramı dönemi geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Ramazan Bayramı tatili Antalya’da turizmi hareketlendirdi

Yorumlar kapalı.