Petrol fiyatları düşüşte

featured

Petrol fiyatları, ABD ham petrol stok verileri, çekirdek kişisel tüketici harcamaları (PCE) rakamları ve haftanın geri kalanında arz kesintilerine karar verilecek Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müffetiklerinin (OPEC+ )toplantısı öncesinde kırmızıya döndü.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 0,57% düşüşle varil başına 83,12 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri de 0,40% düşüşle varil başına 78,91 dolardan işlem gördü. Brent 5% ve ABD ham petrolü 3% olmak üzere her iki gösterge de aylık düşüş kaydetme yolunda ilerliyor.

Düm Amerikan Petrol Enstitüsü rakamlarına atıfta bulunan piyasa kaynaklarına göre, ABD ham petrol stokları geçen hafta analistlerin 1,9 milyon varillik düşüş tahminlerine karşın 6,49 milyon varil düşüş gösterdi.

Güçlenen ABD ham petrol iştahına rağmen, küresel petrol stokları zayıf yakıt talebi nedeniyle nisan ayı boyunca artış gösterdi. OPEC+ delegeleri ve analistlere göre bu durum, OPEC+ üreticilerinin 2 Haziran’da bir araya geldiklerinde arz kesintilerini sürdürmeleri için durumu güçlendirebilir.

 

Kaynak : midas

Petrol fiyatları düşüşte

Yorumlar kapalı.