OPEC/Al Ghais: Petrolde güçlü talebin devam edeceği konusunda iyimserim

featured

OPEC Genel Sekreteri Haitham Al Ghais Perşembe günü OPEC+ petrol üretim anlaşmasında yapılan son düzenlemeleri savunarak bunu bir başarı olarak nitelendirdi.

Rusya’nın St Petersburg kentinde düzenlenen bir ekonomik forumda konuşan Al Ghais, seyahatlerdeki toparlanmaya atıfta bulunarak güçlü petrol talebinin devam edeceğine dair iyimserliğini dile getirdi.

Aynı forumda konuşan Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Rusya’nın küresel petrol talebinde kademeli bir artış gördüğünü söyledi.

BAE Enerji Bakanı Suhail Al Mazrouei de medyada aksi yönde çıkan haberlere rağmen Birleşik Arap Emirlikleri’nin OPEC+’ya, tüketicilere ve piyasaya bağlı olduğunu söyledi

Pazar günü OPEC+ petrol üretim kesintilerinin çoğunu 2025 yılına kadar uzatmayı kabul etti ancak sekiz üyenin gönüllü kesintilerinin Ekim ayından itibaren kademeli olarak çözülmesi için alan bıraktı.

Yatırımcılar, karmaşık bir OPEC+ üretim kararının, talep artışı yavaş olmasına rağmen yılın ilerleyen dönemlerinde daha yüksek arzlara yol açabileceğinden endişe ediyordu.

Kaynak: Foreks

OPEC/Al Ghais: Petrolde güçlü talebin devam edeceği konusunda iyimserim

Yorumlar kapalı.