Mia Teknoloji’den (MIATK) şirket birleşmeleri hakkında açıklama

featured

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) hisse alım sözleşmesi imzaladığı Vitalis Teknoloji A.Ş. ile Borsa  İstanbul’da işlem gören Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, (LINK) birleşmeleri hakkında (Link Bilgisayar’ın Vitalis’i devralması yoluyla) KAP’a bir açıklama gönderdi.

Mia Teknoloji A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği açıklama şöyle:

06.06.2024 tarihli KAP bildirimiyle, Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin (“Vitalis”) sermayesini temsil eden payların %28,58’inin Şirketimiz MİA Teknoloji AŞ tarafından satın alınması maksadıyla Hisse Alım Satım Sözleşmesi imzalandığı ve bu kapsamda gerekli kurumlara başvuruların yapılmış olduğu kamuoyuna duyurulmuştur.  

11 Haziran 2024 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada ise Vitalis yönetim kurulunun almış olduğu kararla; yeni bir stratejik çözüm ortağı sağlanması, Vitalis’in uzun dönem stratejileri ve rekabetçi hedefleri doğrultusunda uzun vadeli nakit üretme ve kar etme potansiyelinin artırılması amacıyla, sektöründe 40 yıllık tecrübe ve önemli pazar payına sahip olan, Borsa İstanbul’da işlem gören Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Link Bilgisayar”) ile Vitalis’in, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) (II – 23.2) Sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliğ’i, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, 31.12.2023 tarihli mali tablolar baz alınarak hazırlanacak Uzman Kuruluş Raporunda belirlenecek şirket değerleri ve değişim oranları çerçevesinde Link Bilgisayar’ın Vitalis’i devralması yoluyla, birleşmesine ilişkin bağlayıcı olmayan görüşmelerin başlatılacağı açıklanmıştır.  

Birleşme süreci ve takvimi ile alınması gereken izinler göz önünde bulundurularak birleşme işleminin 30.06.2024 tarihli mali tabloların baz alınarak yapılmasına karar verilmiştir.  

Söz konusu birleşme süreçleri ile ilgili gelişmeler kamuoyuna duyurulacaktır.  

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Mia Teknoloji’den (MIATK) şirket birleşmeleri hakkında açıklama

Yorumlar kapalı.