Mia Teknoloji’den (MIATK) birleşme açıklaması!

featured

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), 06.06.2024 tarihli KAP bildirimiyle, Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin (“Vitalis“) sermayesini temsil eden paylarının %28,58’inin satın alınması maksadıyla hisse alım satım sözleşmesi imzalandığını ve bu kapsamda gerekli kurumlara başvuruların yapıldığını kamuoyuna duyurmuştu. Bugün MİA Teknoloji, Vitalis’in bir başka Borsa İstanbul şirketi olan Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LINK) ile birleşmesi hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

06.06.2024 tarihli KAP bildirimiyle, Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin (“Vitalis“) sermayesini temsil eden payların %28,58’inin Şirketimiz MİA Teknoloji AŞ tarafından satın alınması maksadıyla Hisse Alım Satım Sözleşmesi imzalandığı ve bu kapsamda gerekli kurumlara başvuruların yapılmış olduğu kamuoyuna duyurulmuştur.

Vitalis yönetim kurulunun almış olduğu kararla; yeni bir stratejik çözüm ortağı sağlanması, Vitalis’in uzun dönem stratejileri ve rekabetçi hedefleri doğrultusunda uzun vadeli nakit üretme ve kar etme potansiyelinin artırılması amacıyla, sektöründe 40 yıllık tecrübe ve önemli pazar payına sahip olan, Borsa İstanbul’da işlem gören Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Link Bilgisayar“) ile Vitalis’in, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) (II – 23.2) Sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliğ’i, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, 31.12.2023 tarihli mali tablolar baz alınarak hazırlanacak Uzman Kuruluş Raporunda belirlenecek şirket değerleri ve değişim oranları çerçevesinde Link Bilgisayar’ın Vitalis’i devralması yoluyla, birleşmesine ilişkin bağlayıcı olmayan görüşmeler başlatılmıştır.

Söz konusu birleşme süreçleri ile ilgili gelişmeler kamuoyuna duyurulacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Mia Teknoloji’den (MIATK) birleşme açıklaması!

Yorumlar kapalı.