Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket açıklaması

featured

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) İtalya’da şirket kurulumu hakkında KAP’a açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

Şirketimizin 24.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında; yurt dışı (Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere’de) büyüme hedeflerimiz kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı stratejimiz doğrultusunda;

İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda Hollanda’da %100 bağlı ortaklığımız olacak şekilde 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketimiz kurulmuştu.

Margun Climatech B.V.‘nın 29.04.2024 tarihinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında  yatırımlar yapmak üzere İtalya’da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmişti.

28.05.2024 tarihinde (bugün)  Margun Climatech B.V.‘nın, İtalya’da %100 bağlı ortaklığı olarak 250.000.-EURO başlangıç sermayesiyle Margun Italy Climatech S.R.L ünvanlı şirketimiz kurulmuştur.

Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur.

Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket açıklaması

Yorumlar kapalı.