Kripto yatırım ürünleri Mayıs ayında 2 milyar dolar fon çekti: Ethereum ürünleri artıya geçti

featured

Kripto varlık yatırım ürünleri art arda 4. haftasında da pozitif fon akışı kaydetti.

CoinShares raporuna göre kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta 185 milyon dolar giriş kaydetti. Böylece varlıklar, Mayıs ayında 2 milyar dolar fon toplamış oldu. Yılbaşından bu yana girişler ise 15 milyar dolara ulaştı. İşlem hacimleri ise önceki hafta görülen 13 milyar dolara karşılık 8 milyar dolarla bir miktar düşük kaldı.

ABD piyasasında toplamda 130 milyar dolarlık fon girişi olurken ardından İsviçre ve Kanada, sırasıyla 36,8 milyon dolar ve 24,6 milyon dolarlık girişlerle takip etti. Varlık yönetim şirketlerine bakıldığında geçen hafta Bitcoin ETF liderliğini BlackRock’a kaptıran Grayscale’den hafta boyunca 260 milyon dolarlık satış gerçekleştiği görüldü. Buna karşılık BlackRock ve Fidelity’nin kripto ETF’leri toplamda 475 milyon dolar fon topladı. Geçen hafta kayda değer miktarda diğer bir çıkış ise 92 milyon dolar satış gören ARK 21 Shares’in ETF’inde görüldü.

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin ürünleri 148 milyon dolar toplarken Short Bitcoin ürünlerinden 3,5 milyon dolar çıktı. CoinShares analistlerine göre bu rakamlar Bitcoin’e olan duyarlılığın olumlu kaldığını gösterdi.

Kripto yatırım ürünleri Mayıs ayında 2 milyar dolar fon çekti: Ethereum ürünleri artıya geçti

Yorumlar kapalı.