Kimpur Kimteks Poliüretan’dan (KMPUR) yeni anlaşma

featured

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) yeni iş ilişkisi hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından KAP’a gönderilen açıklama şöyle:

Türkiye’nin %100 yerli sermaye ile kurulmuş en büyük poliüretan sistem evi konumunda olan Şirketimiz (Kimpur), Ravago Petrokimya A.Ş. (Ravago) ile önemli bir stratejik iş birliği konusunda anlaşmaya varmıştır. Bu iş birliği kapsamında, Ravago’nun “Ravapol” ticari isimli tüm poliüretan sistemleri ve ürünlerinin üretimi, satış ve pazarlama faaliyetleri Kimpur tarafından gerçekleştirilecektir.

Anlaşma çerçevesinde, Ravago’ya ait mevcut poliüretan sistem üretim tesis ve ekipmanları Kimpur’un Düzce tesisine taşınacaktır. Bu stratejik hamle ile şirketimiz yaklaşık 85.000 tonluk ilave kapasiteye sahip olacaktır. Böylece, Gebze tesisinde 141 bin ton, Düzce tesisinde 30 bin ton ile toplamda 171 bin ton olan mevcut yurt içi üretim kapasitemiz; yeni stratejik yatırım ile 256 bin ton seviyesine çıkacaktır. Letonya tesisimizdeki 25 bin ton üretim kapasitesi ile toplam global kapasitemizin çıkacağı seviye de 281 bin ton olacaktır.

Devir çalışmaları 15 Haziran 2024 tarihinde başlayacak olup, bu sürecin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir.

Yapılan anlaşma sonrasında gerekli yasal prosedürlerin tamamlanması adına ilgili mercilere başvurular iletilecek; gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kimpur Kimteks Poliüretan’dan (KMPUR) yeni anlaşma

Yorumlar kapalı.