Kervan Gıda’dan (KRVGD) enerji maliyetlerini sıfırlama projesi

featured

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD) enerji maliyetlerini sıfırlamaya yönelik projesi hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

1 Eylül 2023 tarihli Enerji Maliyetlerini Sıfırlama Projesi başlıklı duyurumuzda Manisa’nın Demirci İlçesi, Sevinçler Köyü mevkiinde 325.000 metrekare arazi üzerinde 25 MW kapasiteli güneş enerji santrali yatırımına başlanma kararımız duyurulmuştu.
Santralin kurulu gücünün yarısını oluşturan 12,5 MW gücündeki kısmın devreye alındığı ve elektrik üretimine başlandığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir. Kalan kısmında Haziran ayı içerisinde devreye alınması beklenmektedir.
Santral tamamen devreye girdiğinde Şirketimizin Türkiye’deki üretim tesislerindeki enerji maliyetlerinin tamamını karşılaması amaçlanmaktadır. Buna göre yıllık 150.000.000 TL civarında elektrik gideri tasarrufu yapılabilecektir. Bunun da FAVÖK ve net karımızı artırıcı etkisi olması beklenmektedir.
Manisa İli Gördes İlçesi’nde ve Burdur İli Kemer İlçesi’nde sahibi olduğumuz toplam 418.320 metrekare büyüklüğündeki arsalarımızın da önümüzdeki süreçte gelir getirici şekilde değerlendirilmesi planlanmaktadır.
Kamuoyunun ve paydaşlarımızın bilgilerine sunulur.
Saygılarımızla,

 

Kervan Gıda’dan (KRVGD) enerji maliyetlerini sıfırlama projesi

Yorumlar kapalı.