İlkelerimiz ve Politikalarımız

İlkelerimiz ve Politikalarımız

 

Kişisel verilerin korunması politikası ve gizlilik ilkeleri, www.borsagundem.com.tr adresli web sitemiz (bundan sonra “Site” olarak anılacaktır), içerik sağlayıcısı ve veri sorumlusu olarak MEDYA GÜNDEM DİJİTAL YAYINCILIK TİCARET A.Ş. (bundan böyle “Medya Gündem” olarak anılacaktır) tarafından işletilmekte olup, hangi kişisel verilerin ne şekilde toplandığı, kullanıldığı, kimlerle paylaşılabileceği, kullanıcıların sahip olduğu haklar, bunları nasıl kullanabilecekleri ve çerezler hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizi ziyaret eden, kullanan, üye olan, erişen, yorum, bilgi, görüntü, video, resim, fotoğraf gibi içerik gönderen kişi ve kuruluşlar (bundan böyle “Kullanıcı” olarak anılacaktır), bu kişisel verilerin korunması politikası ve gizlilik ilkelerinde yer alan tüm şartları kabul etmiş bulunmaktadır. Bu sayfada belirtilen kullanım koşulları, tarafımızca tek taraflı olarak değiştirilebilir. Değişiklikler, bu sayfada yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girer ve kullanıcılar bu değişiklikleri kabul etmiş sayılır. Bu nedenle, web sitemizi ziyaret etmeden önce gözden geçirilmesi ve yapılan değişikliklerin kullanıcı tarafından dikkate alınması önerilir.

 

 

 1. İçerik Politikası

Kodlar, haberler, görseller, röportajlar ve diğer içeriklerin tüm telif hakları Medya Gündem‘e aittir. borsagundem.com.tr web sitesinde bulunan her türlü yazı, materyal, görsel, ses dosyası, animasyon, video, tasarım ve düzenlemenin telif hakları 5846 sayılı yasaya tabidir ve korunmaktadır. Bu unsurlar, Medya Gündem‘in açık yazılı izni olmadan ticari amaçlarla kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez veya yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin herhangi bir kopyalama veya kullanım yapılamaz. Sitede ki dış bağlantılar ayrı bir pencerede açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Site, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklanan hatalardan sorumlu tutulamaz.

 

© Copyright 2024 borsagundem.com.tr tüm hakları saklıdır.

 

 

 1. Gizlilik İlkeleri

Site, gizliliğinizi titizlikle korur. Gizlilik ilkelerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki maddeleri dikkatlice okuyunuz.

 • Site, kullanıcıların kişisel bilgilerinizi sadece üyelik yapmanız durumunda saklar. Kişisel bilgiler, adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, fotoğrafınız, sosyal medya bilgileriniz gibi tanımlanabilir bilgilerden oluşur. Bu bilgiler kamuya açık değildir ve borsagundem.com.tr sitesinin denetimi dışında kullanılmaz veya paylaşılmaz.
 • Site, üyelik veya hizmetlerimizden faydalanmak için verdiğiniz bilgileri içerir. Sitenin kullanıcıları, kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde saklayabilir ve analiz edip raporlayabilir.
 • Site, kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan üçüncü taraflarla paylaşmaz ve/veya satmaz.
 • Kullanıcı bilgileri sadece yetkili personelin erişimine açıktır ve sadece gerekli durumlarda kullanılır, böylece güvenliğiniz sağlanır.

 

 

 

 

 1. Kullanım İlkeleri

 

 • Sitede paylaşılan her türlü içerikten yazar sorumludur. Kullanıcılar, yapacakları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur. Yasadışı içeriklerin paylaşılması durumunda kullanıcılar yasal sorumlulukla karşı karşıya kalabilirler.
 • Kullanıcılar, site üzerinde üçüncü şahısların haklarını ihlal etmemeyi taahhüt ederler. Site, üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmesinden sorumlu tutulamaz.
 • Sitede yorum yapan kullanıcıların IP adresleri kayıt altına alınmaktadır. Gerektiğinde bu bilgiler yasal mercilere iletilir.
 • Site üzerindeki bilgiler, kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı yapılacaksa, doğrudan kaynağa yönlendirme yapılmalıdır.
 • Siteye zarar vermek veya işleyişini engellemek amacıyla yapılan her türlü faaliyet yasaktır. Otomatik programlarla çok sayıda istek göndermek veya siteye zarar vermek yasaktır. Reklamlara veya tanıtım metinlerine gereksiz tıklamalar yapmak yasaktır. Kullanıcılar normal kullanım dışında tıklama faaliyetinde bulunmamalıdır.
 • Bu tür faaliyetlerde bulunan kullanıcıların hesapları askıya alınabilir ve yasal işlem başlatılabilir.
 • Üyelik formunda verilen bilgilerin doğruluğu kullanıcıya aittir.
 • Kullanıcı adı ve şifre kişisel ve gizli bilgilerdir. Bir hesabın birden fazla kişi tarafından kullanılması yasaktır.
 • Kullanıcı, kişisel verilerinin toplanmasına, saklanmasına, işlenmesine ve belirtilen üçüncü taraflara yurt içinde ve yurt dışında aktarılmasına izin vererek, kendisine çeşitli avantajlar sunulmasını, özel tanıtım, promosyon, reklam, satış, pazarlama, anket ve benzeri elektronik iletişimlerin gerçekleştirilmesini kabul eder.
 • Kullanıcı, Şirket tarafından kendisine gönderilen bültenler, duyurular, ticari iletiler veya diğer bildirileri almak istemiyorsa, İnternet Sitesi’ne üye olurken bu tür taleplerde bulunmamalıdır. Ancak, kullanıcı İnternet Sitesi’ne üye olurken, ilgili iletilerin alınmasına onay verirse veya Medya Gündem’e ait web sitelerinden e-bültenlere abone olursa, her türlü elektronik iletişim ve diğer iletilerin alınmasına rıza gösterdiği kabul edilecektir.
 • Medya Gündem’e ait web sitelerinde e-bültenlere abone olan kullanıcılar için gönderilen e-postalarda, gelecekteki iletileri almama seçeneği sunulmaktadır. Kullanıcı, bültenlerin gönderilmesi için verdiği onayı geri çekmek isterse, bu durumda e-postada belirtilen talimatları izleyerek tercihlerini değiştirebilir.
 • Web sitemiz, kullanıcıların web sayfalarını paylaşmaları veya işaretleme yapmaları için sosyal medya butonları içermektedir. Bu butonlar, ziyaretçiler tarafından etkileşime geçilene kadar pasif durumda bulunur. Kullanıcı, bu butonlara tıkladığında eklentiler etkin hale gelir ve ilgili sosyal medya platformlarıyla bağlantı kurar. Eğer kullanıcı, ilgili sosyal medya hesabında oturum açmışsa, ziyareti ilgili platform tarafından hesabıyla ilişkilendirilebilir ve bilgileri kaydedilebilir. Kullanıcı, web sitemizle sosyal medya hesabı arasındaki bağlantıyı engellemek istiyorsa, ilgili sosyal medya hesabından çıkış yapmalıdır.
 • Sosyal medya siteleri ve diğer üçüncü taraf web siteleri kontrolümüz dışında olup, işbu Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Gizlilik İlkeleri kapsamında değildir. Söz konusu sosyal medya sitelerinin ve diğer web sitelerinin faaliyetleri, gizlilik politikaları veya gizlilik uyum seviyeleri hususunda hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bu nedenle, söz konusu web sitelerinin kullanıcılar ile ilgili bilgileri nasıl topladıklarını ve kullandıklarını, bunun nasıl engellenebileceği ya da bilgilerin nasıl silinebileceğini öğrenmek için ilgili sitelerin kullanım koşullarının ve gizlilik politikalarının kullanıcı tarafından incelenmesi gerekmektedir.

 

 

 1. Kişisel Verilerin Korunması Politikası

 

 • Verinin Toplanması
  • İnternet Sitemizi gözlemlemek ve ziyaret etmek için kullanıcıların kişisel verilerini paylaşmaları gerekmemektedir. Ancak, kullanıcılar, internet sitemizin sunduğu özelliklerden veya hizmetlerden herhangi birine katılmak, faydalanmak veya bunları kullanmak isterlerse, bu durumda kendilerinden çeşitli kişisel ve/veya demografik bilgiler sağlanması talep edilebilecektir.
  • Bu Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Gizlilik İlkeleri’nde kullanılan kişisel veriler terimi; ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, yaş, cinsiyet ve kullanıcının sosyal medya hesaplarıyla bağlantı kurduğunda paylaşmayı kabul ettiği bilgiler de dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kullanıcıyı doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamaya yönelik verileri ifade etmektedir.
  • Kullanıcı tarafından Şirket’e iletilen kişisel veriler, aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda işlenecek olup, hiçbir durumda belirlenen amacın dışında kullanılmayacaktır. kullanıcıya ait kişisel veriler; Şirket’in daha iyi bir hizmet sunmasını sağlamak, kullanıcının sorularını yanıtlamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak, gerektiğinde iletişim kurmak, bildirimler göndermek, elektronik posta ile bültenler göndermek veya bilgilendirmeler yapmak, kullanıcı adına üyelik hesabı oluşturmak, sağlanan hizmetlerin devamını ve iyileştirilmesini sağlamak, gerektiğinde geçmişe dönük bilgilere erişmek, kullanıcının ilgi alanlarını belirleyerek iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetleri yürütmek ve geliştirmek, kullanıcının mevcut sosyal medya hesaplarıyla siteye daha kolay erişimini sağlamak, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek, istatistiksel çalışmalar ve pazar araştırmaları yapmak, veritabanı oluşturmak gibi amaçlarla işlenebilmektedir.
  • Kullanıcıya ait kişisel veriler ile gezinme, trafik bilgileri ve IP adresi (Web Protokol); güvenlik ve yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla (suçla mücadele, devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi gibi yasal veya idari bildirimlerde bulunma gibi) yürürlükteki mevzuata uygun olarak, yetkili, idari ve resmi makamlardan talep gelmesi durumunda ilgili kurumlarla paylaşılacaktır.
  • Kullanıcıya ait kişisel veriler; Medya Gündem veya bu amaçla veri işleyen gerçek veya tüzel kişiler tarafından; iletişim formları, tüketici şikayet formları, sosyal medya platformları, web sitesi, çeşitli sözleşmeler, mobil uygulamalar, e-posta iletişimi, başvuru formları, bültenler dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla benzer araçlarla, sözlü, yazılı, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle veya elektronik olarak toplanabilir.
  • Kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerin doğruluğu ve eksiksizliği kullanıcının sorumluluğundadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verildiğinde, Medya Gündem Grubu’nun herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır ve bu nedenle doğan zararın tazmin yükümlülüğü tamamen kullanıcıya aittir.
 • Verinin Aktarılması
  • Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, geçerli yasalara uygun olarak işlenir ve Medya Gündem’in doğrudan ve dolaylı olarak sahip olduğu tüm ortaklıklar ve ilişkili şirketlerle sınırlı olmamak üzere belirtilen amaçlar için paylaşılabilir. Bu paylaşım, iş ortaklarına, bağlantılarına, hizmetlerimizi sağlamak için yardımcı olanlara ve alt yüklenicilere, ayrıca düzenleyici kurumlara ve resmi mercilere, gerektiğinde yurt içinde ve/veya yurt dışına yapılabilir.
  • Kullanıcı, kişisel verilerinin yukarıda açıklanan şekilde aktarılmasını onayladığını kabul eder ve beyan eder.

 

 • Veri Sahibinin Hakları
  • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili diğer mevzuat çerçevesinde, kullanıcı;
   • Kişisel verilerinin nasıl işlendiğini öğrenme,
   • Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini sorgulama,
   • Kişisel verilerinin hangi amaçlarla işlendiğini ve bu amaçlara uygun şekilde kullanılıp kullanılmadığını anlama,
   • Kişisel verilerinin yurt içinde veya yurt dışında üçüncü kişilere aktarılıp aktarılmadığını bilme,
   • Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması durumunda düzeltilmesini talep etme ve bu düzeltmenin üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
   • Kişisel verilerinin artık işlenmeye gerek olmaması durumunda silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini talep etme ve bu işlemlerin üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
   • Otomatik sistemlerle yapılan veri analizlerinde kişinin aleyhine sonuçlar çıkmasına itiraz etme,
   • Kişisel verilerinin kanuna aykırı şekilde işlenmesi nedeniyle zarar görmesi halinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahiptir.
  • Kullanıcı, kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini değiştirmek veya güncellemek istiyorsa bu taleplerini [email protected] adresine e-posta yoluyla iletmelidir. Kullanıcının talebi en kısa sürede değerlendirilerek gereği yapılacaktır.

 

 

 1. Çerez Politikası
 • Web sitemizi daha kullanıcı dostu ve kişiselleştirilmiş hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerezler, kullanıcının tarayıcısı aracılığıyla bilgisayarının sabit sürücüsüne yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Her ziyaretinizde, tarayıcınız çerezleri web sitemize gönderir; bu sayede sitemiz sizi tanır ve tercihlerinizi hatırlar. Kullandığımız çerezler kişisel veri içermez, yani anonimdir.
 • Kullanıcılar tarayıcılarını çerezleri kabul etmeden önce uyaracak şekilde veya tüm çerezleri reddedecek şekilde ayarlayabilirler. Ancak, çerezleri kabul etmemeniz durumunda web sitemizin tüm özelliklerine erişim sağlayamayabilirsiniz. Çerez ayarlarınızı değiştirmek için web tarayıcınızın “yardım” bölümüne göz atabilirsiniz. Eğer ayarlarınızı değiştirmezseniz çerez kullanımına onay verdiğiniz varsayılır.

İş bu kullanım koşullarından kaynaklanacak tüm ihtilaflar Türk hukukuna tabidir ve İstanbul mahkemeleri ile icra dairelerinin yetkisine girer.