ICU Girişim (ICUGS) iştirakinden yeni anlaşma açıklaması

featured

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ICUGS) iştiraklerinden, Adventus VCT Plc’nin, yeni yatırım anlaşması hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş iştiraklerinden Adventus VCT plc, İngiltere’de kurulu Wolverhampton merkezli Homre Ltd ile bir biyoetanol projesinin %20’sini satın almak için hisse satın alma anlaşması imzaladı. Hindistan’daki plantasyonlarında ekolojik olarak hasat edilmiş bambu kullanarak biyoetanol üretmek için tarım teknolojisini ve temiz enerji üretim teknolojilerini birleştiren Homre, etanol üretimi için uygun maliyetli ve çevre dostu bir seçenek geliştirdi. Toplam 1200 hektar alanda bambu yetiştirecek olan şirket, 3 yıl içinde yıllık 18 milyon litre  biyoetanol üretimine ulaşmayı hedefliyor. Projenin toplam sermaye harcamasının 60 milyon ABD Doları olacağı belirtilirken,bu tutar, sermaye, kredi ve devlet destekleri ile finanse edilecek.
Adventus, 3 yıl sonra belirlenen üretim hedeflerini baz alarak 6 yıllık çıkış stratejisiyle yıllık %28 ROI hedefiyle şirketin %20’sini satın almak için 6 milyon Sterlin yatırım yapmayı taahhüt etti.
ICU Girişim (ICUGS) iştirakinden yeni anlaşma açıklaması

Yorumlar kapalı.