Gen İlaç’tan (GENIL) distribütörlük anlaşması açıklaması

featured

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) Olainfarm İlaç ile distribütörlük anlaşması imzalanması hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (“GEN”) ile Amantadine hcl etken maddeli, Neomidantan ticari isimli ilacın Türkiye’deki ruhsat sahibi Olainfarm İlaç Ltd. Şti. (“Olainfarm Türkiye”) ve üretici firma Olainfarm JSC arasında söz konusu ilaca yönelik bir distribütörlük anlaşması imzalanmıştır.

Ayrıca, GEN ile Olainfarm Türkiye arasında satış ve pazarlama haklarının devrine yönelik bir sözleşme imzalanmış, bu sözleşme ile Neomidantan’ın tanıtım, satış ve pazarlama hakları Olainfarm Türkiye tarafından GEN’e devredilmiştir.

Taraflar arasında teknik konulara yönelik sözleşmelerin imzalanması ve yasal süreçlerin tamamlanmasının akabinde söz konusu ilacın tanıtım, satış ve pazarlaması GEN tarafından yapılacaktır.

Anılan sözleşmeler ile Olainfarm JSC ve Olainfarm İlaç Ltd. Şti. GEN’in iş ortakları arasına katılmış olup, GEN’in Türkiye’deki ilaç portföyü genişlemiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.

 

Gen İlaç’tan (GENIL) distribütörlük anlaşması açıklaması

Yorumlar kapalı.