Ethereum’da zirve yolculuğu: Dev balina alımları ve Vitalik Buterin’in yapay zeka vizyonu

featured

Ethereum, son 24 saatte %5’e yakın değer artışı kaydetti ve 2.900 dolar bandına adım attı. 2024 yılı kazancı %30’a yaklaşan Ethereum’da büyük yatırımcı hareketleri dikkat çekiyor.

Son bir haftada %17 değer artışı kaydeden Ethereum, 3.000 dolar seviyesine yaklaşırken LookOnChain verileri, bir Ethereum balinasının 60 milyon USDT değerinde Ethereum satın aldığını raporladı. Şubat ayının ikinci yarısından bu yana Ethereum piyasasındaki balina hareketleri dikkat çekerken raporlar, merkezi ve merkezsiz borsalardan alınan ETH’nin yaklaşık 145,3 milyon dolara ulaştığını gösterdi.

Ethereum, 3.000 dolar sınırına hareket ediyor

Son bir haftada Bitcoin’den daha iyi performans gösteren Ethereum piyasasındaki iyimserlik, kripto paranın 3.000 dolar bandına adım atacağına yönelik görüşleri güçlendiriyor.

Geçmiş dönem verileri kontrol edildiğinde Ethereum’un en son Mart 2022 döneminde 3.000 dolar bandında hareket ettiği görülebilir. O dönem 4.868 dolardaki zirve seviyesinden başlayan düzeltme aşamasında ortalama 2.500 dolardan tepki alımları gören Ethereum, 3.500 dolar seviyelerine kadar yükselirken bu noktada kalıcı olamadı ve ardından 1.000 dolar altına kadar devam eden bir düşüş trendine girdi.

Ancak 2022 yılı dinamikleriyle şu anki ortamın farklı olduğunu savunan iyimser yatırımcılar, özellikle spot ETH ETF’inin onaylanma olasılığını yüksek görerek varlık alımlarına devam ediyor. Birçok varlık yönetim şirket spot ETH ETF’inin onaylanmasını beklerken uzmanlar, olası bir onayın Mayıs ayında gelebileceğini düşünüyor. Güncel durumda ise Ethereum’un Bitcoin’in ETF onay sürecindeki piyasa hareketine benzer bir ivmede hareket ettiği görülüyor.

Vitalik Buterin, Ethereum’daki teknik sorunları aşma konusunda yapay zekaya güveniyor

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yapay zekanın Ethereum Blockchain’indeki sorunlara yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Buterin, daha önce yapay zeka ile ilişkili dostça olmayan uygulamaların insanlık için ciddi bir risk oluşturabileceği görüşünü paylaşmıştı. Ethereum kurucusu, ayrıca geçen ay AI ve kripto sektörü ile ilişkili uygulamaların potansiyel faydaları ve risklerini içeren bir blog yazısı paylaştı. Son paylaşımında ise AI’ın Ethereum ağı için faydalı olabileceği konusunda bir paylaşım gelirken Buterin’in bu yorumu, Ethereum’un uzun zamandır beklenen Dencun güncellemesine yaklaşırken geldi. Dencun güncellemesinin 13 Mart tarihinde başlatılması planlanıyor.

Kaynak: İnvesting

Ethereum’da zirve yolculuğu: Dev balina alımları ve Vitalik Buterin’in yapay zeka vizyonu

Yorumlar kapalı.