Ethereum kurucusu kripto sektörü ile yapay zeka ilişkisini gündeme taşıdı

featured

Ethereum’un kurucu ortakları arasında yer alan ve sektörün en önemli isimlerinden Vitalik Buterin, son blog yazısında yapay zeka ile kripto para birimleri arasında ilişkiyi ele aldı.

Vitalik Buterin, yapay zekanın kripto sektörü içindeki rolünü video oyunu ile karşılaştırdı ve yapay zekanın bir oyun içindeki oyuncu olduğunu iddia etti. Bunun yanında Buterin, yapay zekanın kripto endüstrisi için daha geniş bir kullanım potansiyeline sahip olduğundan da bahsetti. Ethereum kurucusu, bu kullanım alanlarının önümüzdeki dönemlerde tahmin piyasalarında ucuz varlıkların tespit edilmesi, kullanıcıların kripto alanını daha iyi anlamaları için uygulamalar geliştirilmesi gibi çeşitli projelerle artabileceğini düşünüyor.

Ethereum kurucusu kripto alanında yapay zeka gelişimini merakla bekliyor

Kripto alanında yapay zeka kullanımının artırılmasının olumlu yönlerine değinen Buterin, piyasadaki likidite artışına yardımcı olması ve geliştirilecek yeni uygulamalarla dolandırıcılığın önüne geçilmesi gibi faydalar üzerinde durdu.

Diğer yandan Vitalik Buterin, yapay zeka ile birlikte bazı risklerin de artacağını kabul ediyor. Bu riskler arasında yapay zekanın açık kaynaklı kripto cüzdanlarında kullanılması yer alıyor. Buterin, kötü niyetli kişilerin kodları gözden geçirerek yapay zeka savunmasını atlatabilecek saldırılar geliştirme olasılığını önemli bir risk olarak görüyor.

Sonuç olarak Vitalik Buterin, yapay zekanın kripto endüstrisi için bir devrim niteliği taşıdığına inanıyor ve geliştiricilerin kripto alanında yapay zeka kullanım durumlarını keşfetmeleri gerektiğine inanıyor.

Kaynak: İnvesting

Ethereum kurucusu kripto sektörü ile yapay zeka ilişkisini gündeme taşıdı

Yorumlar kapalı.