Enerjisa Enerji’den (ENJSA) yeni şirket yatırımı

featured

Şirket tarafından 15 Mayıs 2024 tarihinde KAP’a yeni şirket yatırımı yapıldığı hakkında açıklama gönderildi. KAP’a gönderilen açıklama şöyle:

Şirketimiz 13.05.2024 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile, %100 hissesi Şirketimize ait olan “Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.” ünvanlı yeni bir şirket kurulmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda gerekli başvurular tamamlanmış olup Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.’nin kuruluş işlemi 14.05.2024 tarihinde Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde tescil edilerek 14.05.2024 tarih ve 11081 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edilmiştir.

Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş. ünvanlı yeni şirketimize ilişkin fizibilite çalışmaları kesinleşip yönetim kurulumuzdan nihai onayın alınması beklendiğinden yatırımcıların yanlış yönlendirilmemesi için gerekli tüm tedbirler alınarak içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine ilişkin karar alınmıştır. Sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde alınmış olan bu erteleme kararının sebepleri ortadan kalkar kalkmaz işbu açıklama yapılmaktadır.

Enerjisa Enerji’den (ENJSA) yeni şirket yatırımı

Yorumlar kapalı.