CVK Madencilik’ten (CVKMD) şirket satın alma açıklaması

featured

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD) yurt içinde finansal duran varlık edinimi hakkında KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. uzun vadeli yatırım planları ve büyüme hedefleri doğrultusunda, yerli ve milli üretim anlayışını gözeterek, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlama misyonu ile yatırımlarına devam etmektedir.

Bu kapsamda Çanakkale ili dahilinde yer alan ve madencilik sektöründe “TV Tower Projesi” olarak bilinen polimetalik maden sahalarının sahibi Orta Truva Madencilik San. Tic. A.Ş.‘nin (“Orta Truva”) hisselerinin %100’ünün satın alınmasına ilişkin ABD ve Kanadalı ortakları ile ön görüşmelere başlandığı 27/05/2024 tarihinde kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Şirketimiz, Yönetim Kurulu’nun 10/06/2024 tarihinde alınan kararı uyarınca, Türkiye’de kurulu Orta Truva hisselerinin %100’ünün satın alınması konusunda hisse sahipleri Pilot Investment Inc. ve Teck Madencilik San. Tic. A.Ş. ile anlaşmaya varılmıştır.

Bir polimetalik proje olan “TV Tower Projesi”nde yer alan maden sahalarında 15/05/2024 tarihli UMREK-2023 Kodlu Kaynak Tahmin Raporu’na göre; 2,23 milyon ons Altın, 36,3 milyon ons Gümüş ve 764,94 milyon libre Bakır kaynağı bulunmaktadır. İşbu Kaynak Tahmin Raporunda belirtilen maden cevherlerinin toplam Altın eşleniği 4,58 milyon ons’tur. (Kaynak Tahmin Raporunda belirtilen maden kaynakları Orta Truva’nın 8.625,88 hektar büyüklüğündeki ruhsat sahalarının yaklaşık %10’unda yapılan aramalardan elde edilmiştir.)

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

CVK Madencilik’ten (CVKMD) şirket satın alma açıklaması

Yorumlar kapalı.