Borsa İstanbul’dan 3 hisse için tedbir kararı!

featured

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 4 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)  bildiriminde alınan tedbirlere ilişkin açıklama yapıldı.
Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER) ve Saray Matbaacılık Kağıtçılık Kırtasiyecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (SAMAT) hakkında yapılan açıklamaya göre ;

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FENER.E ve SAMAT.E paylarında 05/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir. ”

Marka Yatırım Holding (MARKA) Hakkında yapılan açıklamaya göre ;

” Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MARKA.E payları 05/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.”

Borsa İstanbul’dan 3 hisse için tedbir kararı!

Yorumlar kapalı.