Bolat: Türk Ticaret Kanunu’ndaki değişikliklerle enflasyonla mücadele güçlendirilmiştir

featured

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tüdk Ticaret Kanunu ile bazı kanunlarda yapılan değişiklerin, üretim ve tüketim arasındaki işleyişin daha sağlıklı yürütülmesini ve enflasyonla mücadelede güçlendirilmiş tedbirlerden yararlanma konusunda fayda sağlayacağını belirtti.

Bolat’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Bakanlığımızca hazırlanan Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun, TBMM tarafından kabul edilerek 29.05.2024 tarihinde resmî gazetede yayımlanması ile yürürlüğe girmiştir.

Böylece piyasaların ve üretim ve tüketim arasındaki işleyişin daha sağlıklı yürütülmesi, ve enflasyonla mücadelede güçlendirilmiş tedbirlerden yararlanma konusunda ileri ve olumlu bir gelişme sağlanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, TBMM’de destekleyen tüm milletvekillerine ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan ve üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Söz konusu düzenlemeler içinde yer alan ve on binlerce pazarcı esnafına, pazarlardaki tezgahlardan öncelikli yararlanma hakkı sağlayan tahsis usulü benimsenmiş ve kiralama usulüne ilişkin hükümler 5957 sayılı Kanundan çıkarılmıştır.

Bu vesileyle, Türkiye Sebzeciler ve Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca ve beraberindeki Pazarcı Odası Başkanları Bakanlığımızı ziyaret ederek, teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Foreks

Bolat: Türk Ticaret Kanunu’ndaki değişikliklerle enflasyonla mücadele güçlendirilmiştir

Yorumlar kapalı.