Bitcoin Fiyat Düşüşü ve Likidasyonlar

featured

Bitcoin (BTC) fiyatı şu sıralar yoğun bir baskı altında ve bu durum altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Şu anda Bitcoin, son 24 saat içinde %0.10 düşüşle $69,540 seviyesinde işlem görüyor.Bu düşüş, özellikle altcoin fiyatlarını etkileyerek piyasada önemli bir finansal stres yarattı.

Ethereum (ETH) %0.90 düşüşle $3,673 seviyesine gerilerken, kısa süre önce yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Binance Coin (BNB) %7.84 düşüşle $620 seviyesine geriledi.

Aynı zamanda, geniş kripto piyasasında likidasyonlar 24 saat içinde $93.68 milyonu aşarak 51,090’dan fazla yatırımcıyı etkiledi.

Mevcut piyasa çalkantısına rağmen, Bitcoin’in toparlanmasını tetikleyebilecek birkaç faktör bulunuyor. Amerika Birleşik Devletlerinde FED’ in iki günlük politika toplantısının ardından faiz indirimi açıklaması bekleniyor ve Kanada Merkez Bankası (BoC) ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) gibi diğer G7 merkez bankaları da geçtiğimiz hafta faiz oranlarını düşürdü.

Özetle, Bitcoin piyasası şu anda önemli fiyat düşüşleri ve yaygın likidasyonlarla zorlu bir süreçten geçiyor. Ancak, stratejik finansal politikalar ve spot Bitcoin ETF’leri aracılığıyla artan kurumsal yatırımlar sayesinde toparlanma potansiyeli mevcut. Finansal piyasalardaki daha düşük faiz oranları, Bitcoin’i kurumsal yatırımcılar için daha çekici hale getirebilir. Bu yatırımcılar için kripto yolu spot Bitcoin ETF teklifleri aracılığıyla açılmıştı. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avustralya, Hong Kong ve Tayland gibi bölgeler, Bitcoin ve ilgili varlıklarının büyümesini destekleyerek yatırım çekiciliğini artırıyor.

 

kaynak : investing.com

Bitcoin Fiyat Düşüşü ve Likidasyonlar

Yorumlar kapalı.