Bitcoin dalgalandı

featured

Kripto para birimi Bitcoin, İsrail ordusunun İran’a saldırı düzenlediği haberlerinin ardından 60 bin doların altını gördükten kısa bir süre sonra toparlandı. Bitcoin saatler içinde 65 dolara yaklaştı.

Orta Doğu’da gerilimin artması kripto para piyasalarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bitcoin’de dalgalanma yaşanıyor.

Analiz şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, söz konusu saldırı haberlerinin ardından ABD dolarının yükselmesiyle Asya seansında yüzde 5,6’dan fazla gerileyerek 59 bin 961 dolara düştü.

Bugün ise TSİ 08.30 itibarıyla 62 bin 59 dolardan işlem gören Bitcoin’in haftalık değer kaybı yüzde 13’e yaklaştı. Saatler sonra yeniden toparlanan Bitcoin 65 bin dolara yaklaştı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 73 bin 750 dolarla 14 Mart’ta kaydeden Bitcoin’in fiyatında yaklaşık 40 gündeki düşüş yüzde 15’i aşmıştı.

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum’un fiyatı da 3 bin doların altına indi. TSİ 08.30 itibarıyla Ethereum, 2 bin 997 dolar seviyesinde işlem gördü.

Bitcoin dalgalandı

Yorumlar kapalı.