Bitcoin 70 bin dolar seviyesini geride bıraktı, satış baskısı sona eriyor

featured

Bitcoin (BTC), dün 70.000 doları aştıktan sonra daha önceden aşina olduğu işlem aralığına geri çekildi ve yatay fiyat hareketine devam etti.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, bu yazının yazılması sırasında son 24 saatte yüzde 2 artarak 69.000 dolar civarında fiyatlandırılırken Ethereum’un yerel token’ı Ether (ETH) 3.800 doların biraz altında seyrediyor. CoinDesk 20 Endeksi ise son 24 saatte %1,6 değer kazandı.

Bitcoin ve genel kripto piyasası, BTC’nin 73.000 doların üzerinde rekor bir fiyata ulaştığı Mart ayından bu yana iki aydan fazla bir süredir konsolide işlem görmeye devam ediyor.

Bitfinex analistleri dün yayımladıkları piyasa raporunda, “Düzeltme aşaması artık sona yaklaşıyor gibi görünüyor.” dedi.

Rapora göre uzun vadeli sahipler tarafından yapılan satışlar, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmesinin önemli nedenlerinden biri oldu. Ancak blokzincir verileri, bu sahiplerin Aralık 2023’ten bu yana ilk kez yeniden BTC biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Bitfinex analistleri, CryptoQuant verilerine atıfta bulunarak yeni Bitcoin ve Ether birikim adreslerinin sayısının geçen ay arttığını ve fiyat istikrarına rağmen yükseliş eğiliminin öne çıktığını ekledi.

Kripto analiz firması Swissblock, 70.000 dolar ve 73.000 dolar seviyelerinin, BTC fiyatını sınırlayan önemli bir direnç oluşturduğunu belirtti. Swissblock raporunda, “Kısa vadeli geri çekilmeler, 67.000 dolar seviyesinin güvenilir bir destek olduğunu kanıtlayarak satın alma fırsatları olarak değerlendiriliyor.” ifadeleri yer aldı.

Kripto türev trader’ı Arbelos Markets’in kurucu ortağı Joshua Lim, CoinDesk’e verdiği röportajda, önümüzdeki haftanın enflasyon verilerinin açıklanması ve her iki yönde de volatiliteyi artırabilecek Fed toplantısı sebebiyle “beklemesi ilginç bir hafta olabileceğini” söyledi.

Kaynak: İnvesting

Bitcoin 70 bin dolar seviyesini geride bıraktı, satış baskısı sona eriyor

Yorumlar kapalı.