Astor Enerji, ciroya 50 milyon dolar katkı yapacak bir sözleşme imzaladı

featured

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Sıeyuan Electric Co. Ltd. firması ile GIS Sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Hem şirket hem de Türkiye ekonomisine olumlu katkılar sağlayan bu iş birliği tecrübesinin genişletilmesine yönelik, Sieyuan Electric Co. Ltd. firması portföyündeki, yüksek teknoloji gerektiren elektrik iletim sistemlerinde kullanılan stratejik yeni ürünlerin de “know-how” transferi yapılarak Astor markası ile yerli imkanlarla üretimi için gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Bu kapsamda ilk aşamada 170 kV- 245 kV (kilovolt) gerilim seviyesinde yüksek gerilim gaz izoleli şalt ekipmanlarının (GIS – High Voltage Gas Insulated Switchgear Equipment) Türkiye’de Astor markası altında, Ar-Ge çalışmaları ile tasarımına, prototip üretimine ve gerekli tip testlerin tamamlanarak seri üretime geçilmesi için 07.12.2023 tarihinde sözleşme imzalandı.

Sözleşme kapsamında öngörülen yatırım bedeli Ar-Ge çalışmaları, teknoloji transferi, arazi, üretim tesisi ve test merkezi yapımı dahil olmak üzere yaklaşık 25 milyon dolar olarak hesaplandı. Yatırımların 2024 yılı ikinci yarısında tamamlanması, 2025 yılında tam kapasiteye geçilmesiyle bu üretimin, yıllık yaklaşık 50 milyon dolar tutarında ciroya olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

 

Kap bildirimi için tıklayınız

Astor Enerji, ciroya 50 milyon dolar katkı yapacak bir sözleşme imzaladı

Yorumlar kapalı.