Almanya borsalara yatırdığı 200 milyon dolarlık Bitcoin’i geri çekti

featured

Bitcoin (BTC), Alman devlet kurumunun birkaç gün önce çeşitli borsalara yatırdığı 200 milyon doların üzerinde varlığı geri çekmesiyle kripto piyasasının toparlanmasına öncülük etti ve duyarlılığın canlanmasına yardımcı oldu.

Bitcoin son 24 saatte %3,5 artışla 57.300 doların biraz üzerinde işlem görürken Solana’nın SOL’u gibi diğer büyük token’lar %6’ya kadar sıçradı. Ether (ETH) yeniden 3.000 doların üzerine çıkarken Dogecoin (DOGE) yaklaşık yüzde 7 arttı.

BTC, Alman Federal Kriminal Dairesine (BKA) ait bir adresin çeşitli adreslere 900 milyon doların üzerinde para göndermesinden kısa bir süre sonra 55.000 dolara kadar düştü ve trader’ları korkuttu.

Ancak Arkham verilerine göre kurum son 12 saat içinde Kraken, Coinbase (COIN) ve Bitstamp’ten 200 milyon doların üzerinde varlığı geri çekti. Bu da varlıkların bu borsalara gönderilmesine rağmen nihayetinde satışa çıkarılmadıklarını gösteriyor.

BKA, 2013 yılında Movie2k.to platformunun operatörlerinden, o zamanlar değeri 2 milyar doların üzerinde olan yaklaşık 50.000 BTC’ye el koymuştu.

Kaynak: İnvesting

Almanya borsalara yatırdığı 200 milyon dolarlık Bitcoin’i geri çekti

Yorumlar kapalı.