Agrotech’ten (AGROT) varlıkların dijitalleştirilmesi adımları

featured

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) varlıkların dijitalleştirilmesi ve tokenizasyon alanına yapmış olduğu yatırımlarla ilgili olarak KAP’a bir açıklama gönderdi.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

Şirketimizin 08 Mayıs 2024 tarihinde ilk duyurusunu gerçekleştirdiği ve tüm dünyanın yakından takip edip yatırımlarını şekillendirdiği varlıkların dijitalleştirilmesi konulu tokenizasyon alanına yapmış olduğu yatırımlarla ilgili olarak, Bitplus Markasının satın alma işlemleri, yazılım entegrasyonları, mobil uygulamaları, son kullanıcı uyarlamaları ve uluslararası faaliyet gösterebileceği regülatif çalışmaları tamamlanarak platformumuz uhdesinde 6.93 Milyar adet coin ile aktif olmuştur.
Platformumuzun erişim linki: www.bitplus.com.tr’dir .
Aynı zamanda Ülkemiz ‘de 30 Mayıs 2024 tarihinde kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren Kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmiş olması ile birlikte ülkemizin, kripto varlıklara ilişkin yasal düzenlemeleri tamamlayan ilk ve öncü ülkelerden birisi olması ve ulusal/uluslararası yatırımcıların ilgi noktası haline gelmesi beklenmektedir.
Agrotech, bu yasal düzenlemelere müteakip yapmış olduğu  yatırımıyla birlikte, Borsa İstanbul’a kote olmuş şirket hisse senetlerinin coine dönüştürülmesi ve varlıklarının tokenizasyonu konusunda önemli bir rol üstlenerek, sahip olduğu Bitplus platformuyla oluşan kripto varlıkların işlem görmesini hedeflemektedir.
Şirketimiz Uluslararası tokenizasyon regülasyonu anlamında öncü olan ve BTC gibi dünyanın en büyük platformlarının da aktif olarak yer aldığı Dubai VARA (Virtual Assets Regulatory Authority) token regülasyonu içinde bitplus markamız ile yer alarak bu faaliyetlerini Global anlamda güçlendirecektir.
Son zamanlarda ABD başta olmak üzere birçok ülkede ön plana çıkan, yakın gelecekte birçok sektörde önemli bir yer edinecek olan ve dünyanın önemli kripto borsalarında işlem gören yapay zeka (AI) projesi ‘GPTVerse’ ve başka birçok projenin kurucusu olan tecrübeli bir ekiple birlikte tokenizasyon odaklı bir kripto para alım-satım platformu kuracak olan Agrotech; bu platforma yapacağı yatırımlarla tokenize edilmiş dijital menkul kıymetler sektörüne de girmiş olacak. Söz konusu sektörün, 2030 yılında McKinsey’e göre 5 trilyon dolar, Boston Consulting Group’a göre ise 16 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor.
Yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Agrotech’ten (AGROT) varlıkların dijitalleştirilmesi adımları

Yorumlar kapalı.