ABD’de Bitcoin ETF’lerinde 20,45 milyon dolarlık günlük net çıkış yaşandı

featured

ABD’deki 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) Çarşamba günü toplamda 20,45 milyon dolarlık günlük net çıkış yaşadı. Yalnızca iki fon net giriş kaydederken kalanlar sıfır giriş bildirdi.

ETF performansı ve piyasa etkisi

SoSoValue verilerine göre Grayscale’in GBTC’si günlük 26,99 milyon dolarlık net çıkış kaydetti, bu rakam Fidelity’nin FBTC’sinden gelen 6,55 milyon dolarlık net girişle dengelendi. BlackRock’un IBIT’si de dahil olmak üzere diğer dokuz ETF sıfır akış bildirdi.

Çarşamba günü 11 Bitcoin fonunun toplam işlem hacmi yaklaşık 800 milyon dolar olup Salı günkü 995 milyon dolarlık hacimden düşüktü. Bu son işlem hacmi, Mart ayında günlük sekiz ila on milyar dolar arasında işlem hacmi görülen döneme kıyasla önemli ölçüde daha düşük. ETF’ler Ocak ayındaki başlangıcından bu yana toplamda 14,62 milyar dolarlık net giriş biriktirdi.

Bitcoin fiyatı, haberin yayımlandığı sırada geçen 24 saat içinde %3,85 düşerek 58,696 dolara gerilerken TradingView’e göre tüm kripto piyasası %2,50 düştü.

Spot Ethereum ETF’leri onay bekliyor

Bu arada ABD’li ihraççılar hâlâ ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) spot Ethereum ETF‘leri için nihai onayını bekliyor. SEC, 23 Mayıs’ta sekiz spot Ethereum ETF’i için 19b-4 formlarını onayladı ve ihraççılar, gözden geçirilmek üzere ajansa değişiklik yapılmış S-1 kayıtlarını sundu. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, X’te spot Ether fonlarının önümüzdeki hafta veya 15 Temmuz haftasında listelenebileceğini belirtti.

Kaynak: İnvesting

ABD’de Bitcoin ETF’lerinde 20,45 milyon dolarlık günlük net çıkış yaşandı

Yorumlar kapalı.